Regulamin

Informacje ogólne:

Właścicielem i dostawcą portalu internetowego jest Fundacja „Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie” z siedzibą w Warszawie.

Portal realizowany jest w ramach Programu informacyjno-edukacyjnego na temat korzyści zdrowotnych wynikających ze spożycia kawy realizowanego przez Fundację. Program został objęty Patronatem wiodącej instytucji z zakresu nauk żywieniowych, która odpowiada za opracowywanie i promowanie zaleceń oraz norm w zakresie żywienia dla całej populacji - INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA.

W celu zapewnienia, że publikowane na stronie informacje są obiektywne i rzetelne, Instytut Żywności i Żywienia dokonuje merytorycznej akceptacji wszelkich treści.

Portal gromadzący najnowsze informacje i badania naukowe dotyczące kawy, kofeiny i zdrowia przeznaczony jest głównie dla ekspertów z obszaru zdrowia publicznego, ale również dla wszystkich osób zainteresowanych zawodowo i prywatnie tematyką objętą Programem.

Cel portalu:

„Kawa i zdrowie” to portal, którego celem jest przekazywanie obiektywnych i aktualnych informacji na temat kawy oraz jej miejsca w codziennej diecie. Jego prowadzenie zapewni możliwość rozpowszechnienia dowodów naukowych z zakresu wpływu spożycia kawy na zdrowie. Celem portalu jest także walka z mitami na temat kawy, jak i zdjęcie z kawy złej opinii - strachu przed utratą mikroelementów, zakłóceniem pracy serca, itp.

Informacje dostępne na portalu:

Strona ma charakter informacyjno-edukacyjny i publikowane informacje nie mają charakteru reklamowego, nie mogą zastępować też porady lekarza/ dietetyka. Fundacja „Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie” zastrzega sobie prawo do publikowania zaleceń i opinii ekspertów. Wszystkie takie informacje stanowią wyłącznie stanowiska osób, które je wyraziły i nie mogą być utożsamiane z oświadczeniem Fundacji.