Wszystko, co chcesz wiedzieć o kawie

Infografika programu „Kawa i zdrowie”

Program „Kawa i zdrowie” skupia się na popularyzowaniu wiedzy naukowej na temat wpływu kawy na zdrowie człowieka, przy założeniu umiarkowanego spożycia tego napoju, określanego jako 3 do 5 filiżanek dziennie. Zgromadzone, liczne wyniki badań naukowych potwierdzają możliwą, pozytywną rolę kawy w funkcjonowaniu organizmu, w szczególności układów krążenia i nerwowego oraz utrzymaniu ogólnej sprawności fizycznej organizmu, czujności i koncentracji. Zapoznanie się z najważniejszymi wnioskami z tych badań umożliwia infografika przedstawiająca korzyści, jakie może przynosić obecność kawy w codziennej diecie.

Jednak działania programu to nie tylko prezentacja faktów o wpływie kawy na zdrowie człowieka i obalanie mitów. Badania opinii w kierunku poznania preferencji i zwyczajów kawowych Polaków dostarczają ciekawych informacji. Wynika z nich, że jesteśmy społeczeństwem pijącym kawę w sposób tradycyjny, o poranku, w domowym zaciszu. Więcej o powodach, dla których sięgamy po kawę każdego dnia, dowiemy się z infografiki.

Wszyscy zafascynowani światem kawy, poszukujący ciekawostek na temat pochodzenia i historii czarnego napoju, sposobów serwowania w różnych zakątkach świata oraz danych dotyczących uprawy drogocennych ziaren, będą usatysfakcjonowani, znajdując wszystkie te informacje na infografice.

Zgodnie z celami programu infografika stanowi przystępne i rzetelne źródło informacji na temat wpływu kawy na zdrowie, i zarazem początek podróży po kawowych nowinkach z Polski i ze świata.