Kawa jest dobra dla zdrowia – jak dobrze to słyszeć!

Dosłownie: słyszeć, bo eksperci programu „Kawa i zdrowie” przekazują teraz naukowe fakty o kawie również za pomocą podcastów. Kilkudziesięciominutowe rozmowy, realizowane we współpracy z portalem „Radioklinika”, przedstawiają szeroką wiedzę na temat różnych zagadnień związanych ze smakowaniem kawy i jej wpływem na zdrowie. Nawet najbardziej dociekliwi kawosze usłyszą odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W pierwszym z odcinków, prof. dr hab. Mirosław Jarosz, jeden z najwybitniejszych polskich specjalistów ds. żywienia rozprawia się z popularnymi mitami krążącymi wokół małej czarnej. Jego zdaniem, „wschodząca gwiazda prewencji chorób”, jak nazywa kawę, w pełni zasługuje na to, by odzyskać dobre imię. 

Prof. Jarosz zapoznaje też słuchaczy z zaleceniami dotyczącymi ilości spożywania kawy i sposobów jej parzenia, pozwalających na wydobycie z ziaren jak najwięcej dobroczynnych substancji. A jest ich naprawdę wiele, bo samych polifenoli ponad 1000! Jak skorzystać z ich zbawiennego wpływu? Zapraszamy do wysłuchania odcinka.